Лінукс форум

Вхід не виконано. Ласкаво просимо зареєструватися!

Логін: Пароль: [ Реєстрація ]
Навігація: Форум

Опис та призначення цього розділу форума:
Це форум для користувачів операційної системи Linux, або тих хто хоче стати таким користувачем чи адміністратором Лінукс. Форум ні в якому разі не ставить на меті осягнути всі можливості використання цієї перспективної операційної системи, але принаймні одну відповідь на своє питання ви отримаєте завжди. Всі питання форуму проходять через руки модератора (адміністратора), а тому ймовірність отримання правильної відповіді значно збільшується.

Тема обговорення:

Может добавить новый опрос?

Автор та дата повідомлення Текст повідомлення
Moriarty
11:37:11 29.09.2005
Кто каким диструбутивом пользуется? И включить туда не только линуксы, а скажем и BSD системы. На мой взгляд использование старых дистрибутивов негативно сказывается на распространении линуксов/юниксов. Жалются на OpenOffice - а позвольте спросить какой версией его пользуются? Мне тоже жаловались на 1.0.1... Но под винду же сейчас не юзают Office 95? Да, есть недочёты и новых версиях, согласен, но в новых меньше чем в старых. Или кто как думает?
senyk
10:25:29 30.09.2005
Особисто я користуюсь ASPLinux. Дома asplinux 9.2, на роботі asplinux 9.0 та 10.0.
Не можу сказати, що у захваті від збірки ASP, але історично так сталося, що спочатку розбирався з 7.2, потім з 7.3 і т.д. Правда, першим до рук мені потрапив дистрибутив AltLinux Junior, але особливого враження не створив.
Взагалі до Лінукс я прийшов на хвилі "боротьби" з незаконним розповсюдженням програмного забезпечення, коли відповідні органи ходили по офісах і перевіряли наявність наклейок від M$. Керівництво сказало, що продукти Microsoft коштують дуже дорого, тому всім ставимо Linux.

>> цитуємо користувача Moriarty:
На мой взгляд использование старых дистрибутивов негативно сказывается на распространении линуксов/юниксов.
Можливо, але реально користувачі використовують 3-4 програми і до того ж, не люблять постійних змін, навіть інтерфейсу.

Якщо дивитись на недоліки нових версій програмних продуктів, того ж OpenOfiice, то тут в ASPLinux іноді доходить до абсурду. Наприклад, в збірці 10.0 в OpenOffice 1.1.2 не можна було зберігати файли у каталогах названих літерами кирилиці. Цей недолік було виправлено у офіційному update 1.1.3, але там чомусь в електронних таблицях Calc не можна було копіювати формули!

Звичайно нові версії програмних продуктів в Linux, як правило, кращі, але іноді бувають ось такі прикрі випадки.
Moriarty
13:12:10 30.09.2005
Сколько я линуксов перепробовал... Дома больше 50 дисков с дистрами, но остановился на двух - Gentoo и FreeBSD (хотя последний это юникс а не линукс) - они мне понравились по удобству, быстроте и стабильности. Для начинающих я бы советовал Alt Master или Knoppix, но если работать профессионально собираются в дальнейшем - то только Gentoo или FreeBSD, можно подумать ещё в сторону Debian, но уж больно медленно он развивается.
На работе у меня FreeBSD 5.4 и Gentoo, дома - Gentoo.
senyk
09:00:03 04.10.2005
>> цитуємо користувача Moriarty:
Сколько я линуксов перепробовал... Дома больше 50 дисков с дистрами, но остановился на двух - Gentoo и FreeBSD (хотя последний это юникс а не линукс)
Цікаво, а що у FreeBSD є такого чого не має в Linux, наприклад, у тому ж самому Gentoo?
Moriarty
10:04:29 04.10.2005
Я начинал с FreeBSD, она понравилась мне стабильностью и по привычке поддерживаю этот дистр.
senyk
10:10:14 05.10.2005
Як кажуть: "Привычка - вторая натура!" :)
Самому важко відмовитися від ASPLinux, хоча прекрасно розумію всі його вади та недоліки.
По темі приведу колись почуту фразу: "Найкраща та операційна система, яку добре знає адмін."
Moriarty
13:21:58 05.10.2005
А Вы разве не админ?
Могу задать встречный вопрос - что есть такого в линуксах чего нету в FreeBSD? Разве что в линуксе более гибкий шейпер htb (против altq в FreeBSD, который если не ошибаюсь основан на cbq) и есть возможность создавать несколько таблиц маршрутизации, зато я не встречал вирусов под FreeBSD (хотя Касперский утверждает что есть:
www.viruslist.com/ru/viruses/encyclopedia?chapter=156879338), а под линуксы уже слышал в различных рассылках. Но я этими возможностями на работе не пользуюсь (тем более если есть CISCO).
Тоже приведу фразу из анекдота:
...
- работает?
- работает.
- проверял?
- да.
- ну и не трогай ничего.
senyk
13:26:47 05.10.2005
>> цитуємо користувача Moriarty:
А Вы разве не админ?
Та наче адмін :)

Ви не є користовачем цього форуму, а тому не можете створювати нові повідомлення

Реклама

Ліцензійна угода

Авторське право на серверний механізм форуму © Сеник Микола, 2005