Лінукс форум

Вхід не виконано. Ласкаво просимо зареєструватися!

Логін: Пароль: [ Реєстрація ]
Навігація: Форум

Опис та призначення цього розділу форума:
Це форум для користувачів операційної системи Linux, або тих хто хоче стати таким користувачем чи адміністратором Лінукс. Форум ні в якому разі не ставить на меті осягнути всі можливості використання цієї перспективної операційної системи, але принаймні одну відповідь на своє питання ви отримаєте завжди. Всі питання форуму проходять через руки модератора (адміністратора), а тому ймовірність отримання правильної відповіді значно збільшується.

Тема обговорення:

windows+linux

Автор та дата повідомлення Текст повідомлення
yura
08:51:56 05.02.2006
чи можна поставити Лінокс, як другу ОС коли вже стоїть Віндовс ХР і є лише один вінчестер?
senyk
09:25:42 06.02.2006
Звичайно можна. Як правило так всі і роблять, бо "справжніх" лінухоїдів не так і багато :)

При встановленні Linux для неї просто треба виділити окремий розділ жорсткого диску та скористатися boot-менеджером таким як LILO чи Grub.
Якщо розділ на диску лише один, то сучасні дистрибутиви можуть автоматично переділити його (створити потрібні розділи для Linux) при наявності вільного місця звичайно. Але ця операція пов'язана з невеликим ризиком втрати даних на "вінчестері".

Якщо розглянути типову ситуацію з одним вінчестером, то Windows XP, як правило, розташовано на логічному диску C:, в той час як інші логічні диски E:, F: тощо використовуються для користувацьких даних. Якщо з цих дисків є невеличкий (близько 3-х Гбайт), то краще всього його виділити для роботи з Linux. Якщо такого диску не має, то мабуть ліпше буде скористатися такою програмою як PartitionMagic та створити розділ потрібного розміру.
При встановленні Linux треба обрати режим нестандартного використання диску, видалити логічний диск, який ви виділили для встановлення і на його місці створити 2: один для коріневої файлової системи (/), а другий для файлу підкачки (swap). Потім не забудьте вказати встановлення boot-менеджера у MBR. Ось і все. Тепер при включені комп'ютера ви будете бачити запрошення, яку з систем завантажувати: Linux чи Windows XP.

В принципі, Linux ще можна встановити й у режимі емуляції, але для цього знадобиться така комерційна програма як VMware. До того ж емуляція відіб'ється на швидкісних показниках роботи гістьової ОС - Linux.


yura
05:41:37 08.02.2006
Дякую. Взагалі я пробував ставити Red Hat Linux 5.1, але щось не вийшло. Попробую ще розібратися.
senyk
09:08:10 08.02.2006
Як я розумію, Ваш комп'ютер з Windows XP є досить потужним і краще використати більш нову версію Linux. Якщо це RedHat, то починайте хоча б з версії 7.2.

Ви не є користовачем цього форуму, а тому не можете створювати нові повідомлення

Реклама

Ліцензійна угода

Авторське право на серверний механізм форуму © Сеник Микола, 2005